KONOPE
PESTOVANÉ V SRDCI VEĽKEJ FATRY

S láskou k prírode

Konopný proteín patrí medzi najlepšie zdroje rastlinných bielkovín. Obsahuje všetkých 20 aminokyselín, ako aj omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a má vysoký obsah vlákniny. Je ľahko stráviteľný a je vhodnou alternatívou pre ľudí s intoleranciou na lepok alebo laktózu. Okrem toho, že je bohatým zdrojom enzýmov, vitamínov a minerálov, je výnimočný aj svojim bielkovinovým profilom. 66% z celkového množstva obsiahnutých bielkovín tvorí globulárny proteín – EDESTÍN– ktorý je považovaný za najjedlejšiu a ľahko stráviteľnú formu proteínu.

KONOPNÝ ČAJ A OLEJ

Náš konopný čaj  zbierame a triedime ručne z certifikovaných odrôd konope siatej na vrchole kvitnutia pre maximálnu kvalitu a využitie biologicky aktívnych látok. Čaj je bohatým zdrojom antioxidantov, flavonoidov a terpénov, ktoré čaju dodávajú nezameniteľnú chuť.

Konopný olej vyrábame za studena lisovaním konopných semien, ktoré sú dôležitým zdrojom prírodných látok potrebných pre správne fungovanie ľudského organizmu. Ich prítomnosť a preukázateľné účinky robia z konopného oleja superpotravinu. Náš konopný olej má vynikajúcu orieškovú chuť a výborné kvalitatívne parametre.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA BLOGU

PREČO SI VYBRAŤ FATRA HEMP?

Cesta od konopného semienka ku kvalitnému finálnemu produktu si vyžaduje vedomosti, skúsenosti a predvídavosť. Aj vďaka premysleným krokom môžeme zaručiť kvalitu, spoľahlivosť a tú najlepšiu voľbu pre našich zákazníkov.

konopne_pole
PESTOVANÉ BEZ CHEMICKÉHO OŠETRENIA

Veľký doraz kladieme na čistotu pôdy pri výbere plôch na pestovanie konope, kde skúmame aj jej históriu a environmentálne zaťaženie intenzívnou poľnohospodárskou prvovýrobou. Pestovateľské postupy aplikujeme bez použitia akýchkoľvek pesticídov,či herbicídov a v plnom súlade s prírodou Veľkej Fatry. Keďže je kvalita výťažkov vždy značne závislá od podmienok, v akých sa konope pestuje, nepoľavujeme v našich nárokoch.

KVALITA

Výťažky použité pri výrobe CBD oleja pochádzajú z najšetrnejšej a najúčinnejšej tetrafluóretánovej extrakcie na zariadeniach IV. generácie, ktorá vzhľadom na nízke teploty pri extrakcii zachováva v maximálnej miere účinnosť kanabinoidov, terpénov, terpenoidov, flavonoidov a voskov v ich prirodzenej synergii.

konopny_list
DLHOROČNÉ SKÚSENOSTI

Konope  sa venujeme už viac než 17 rokov. Spolupracujeme so zahraničnými vedcami a profesionálmi a počas uplynulých rokov sme skúmali tie najlepšie a najšetrnejšie extrakčné metódy či skúšali rôzne genetické odrody. Kvalita výsledných produktov je vždy značne závislá od podmienok, v akých sa konope pestuje. Preto dbáme na ucelenosť celého procesu – ten začína výberom prvotriednych semienok, plôch na pestovanie, kontrolou rastlín ako aj procesu zberu.

NAŠE KONOPNÉ POLIA

Shopping Cart