POŠTOVNÉ ZDARMA pri nákupe nad 46€

Konopný olej – perfektná rovnováha esenciálnych mastných kyselín, vitamínov a minerálov.

Jediný rastlinný olej s ideálnym pomerom omega-6 a omega-3 mastných kyselín v pomere 1:3. Konopný olej je zdrojom prírodných látok potrebných pre správne fungovanie ľudského organizmu. Ich prítomnosť a preukázateľné účinky robia z konopného oleja SUPERPOTRAVINU.

O čom sa v článku dočítate?

Čo obsahuje konopný olej?

Konopný olej je jeden z najzdravších a najprospešnejších rastlinných olejov. Je nabitý esenciálnymi omega mastnými kyselinami (omega-3 a omega-6). Tie zohrávajú kľúčovú rolu pri fungovaní mozgu a napríklad aj pri fungovaní metabolizmu. Keďže naše telo si omega mastné kyseliny nevyrába samo, je potrebné zabezpečiť ich optimálny príjem na dennej báze. Zabezpečujú zdravú črevnú  mikroflóru, posilňujú imunitný systém a podporujú činnosť kardiovaskulárneho systému.

Konopný olej obsahuje aj kyselinu dokosahexaénovú, ktorá je potrebná pre správny vývoj nervov a oka, podporuje pamäť a správny mentálny vývoj najmä v našich prvých rokoch života. Užívanie konopného oleja nám môže dopomôcť aj k hormonálnej rovnováhe, a to vďaka vzácnej gama-linolénovej kyseline. Konopný olej urýchľuje metabolizmus a zabraňuje nadbytočnému ukladaniu tuku do zásob, znižuje hladinu cholesterolu a podporuje funkcie pečene. Tiež je bohatý na vitamíny(A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), ako aj množstvo minerálov (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík a zinok), ktoré priaznivo pôsobia na naše zdravie.

Vyskúšajte náš prémiový extra panenský konopný olej. Vyrábame ho z rastliniek pestovaných na čistých pôdach pod Veľkou Fatrou bez akýchkoľvek chemických ošetrení.

Konopný olej a konopné semiačka

Ako vyrábame konopný olej?

V prvom rade potrebujeme konopné semienka, ktoré sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. Zozbierané a očistené konopné semienka vložíme do nádob, odkiaľ putujú do vychladených lisovacích hláv. Tu sa oddeľuje olej a zvyšky konopných semien. Lisovanie prebieha pri nízkych teplotách a tým si olej zachováva všetky aktívne zložky. Neskôr konopný olej prejde filtračnými systémami, aby sme odstránili zvyškové sedimenty, či zostatky zo semienok.

Ako používať konopný olej?

Tento druh oleja má delikátnu orieškovú chuť a jeho farba sa mení od svetlej až po tmavozelenú. Vďaka svojim nutričným hodnotám má široké použitie. Takisto má aj lepšiu absorpciu ako iné oleje a preto je dobrým pomocníkom nie len v kuchyni, ale aj v starostlivosti o pokožku či vlasy.

DOPLNOK STRAVY:

Vďaka svojim priaznivým účinkom sa najčastejšie používa ako doplnok stravy. Preventívne je dobré ho zaradiť ho do každodenného jedálneho lístka a odporúča sa užívať 1 až 2 polievkové lyžice denne, a to najlepšie nalačno.
Olej je možné použiť do šalátov, polievok, dresingov, a pod. Je výborným doplnkom v studenej kuchyni. Neodporúča sa na prípravu teplých jedál alebo vyprážanie, keďže  má nízky bod zadymenia a jeho tepelnou úpravou by sa znehodnotili jeho účinky.

konopný olej FATRA HEMP

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU A VLASY:

Konopný olej kozmetika

Koža:
Konopný olej pokožku vyživuje a môže pomôcť pri mnohých kožných problémoch:
– upokojuje podráždenú pokožku,
– môže zmierniť tvorbu akné,
– zvlhčuje a udržiava vlhkosť pokožky (odporúča sa najmä pre ľudí s problémami so suchou pokožkou),
– môže zmierniť kožné zápaly a iné.

Vlasy:
Konopným olejom dokážeme prekrviť vlasovú pokožku, znížiť jej svrbenie, suchosť či tvorbu lupín
a vlasy tak budú silnejšie, lesklejšie a menej náchylné na poškodenie. Olej môžeme vmasírovať do pokožky, nechať pôsobiť cez noc a ráno dôkladne zmyť.

F TR HEMP
Váš

FATRA HEMP

Nákupný košík

10% ZĽAVA

Privítajte jar s 10% zľavou a naštartujte imunitu s prémiovými konopnými produktami

kód: JAR10

*neplatí na zľavnené produkty a zvýhodnené balíčky.