Prírodné

Bez chemického ošetrenia

Bez lepku

Bez laktózy

KONOPNÝ OLEJ

Konopný olej vyrábame za studena lisovaním konopných semien, ktoré sú dôležitým zdrojom prírodných látok potrebných pre správne fungovanie ľudského organizmu. Ich prítomnosť a preukázateľné účinky robia z konopného oleja superpotravinu.

Predovšetkým je zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré si naše telo nedokáže vyrobiť samo, ale nevyhnutne ich potrebuje. Jedná sa o kyselinu linolovú a alfa-linolénovú (omega-6 a omega-3 mastné kyseliny).  
Esenciálne mastné kyseliny posilňujú imunitný systém a zdravú črevnú mikroflóru.


Náš konopný olej má vynikajúcu orieškovú chuť a výborné kvalitatívne parametre, čo dokazuje aj protokol z laboratórnej analýzy (peroxidové číslo a číslo kyslosti tuku), u nášho oleja sú tieto hodnoty veľmi nízke, čo ho zaraďuje do kategórie extra panenských olejov. 

Konopný olej jediný spĺňa podmienku najvhodnejšej  vyváženosti pre ľudský organizmus v pomere 1:3, čím podporuje činnosť kardiovaskulárneho systému. Ďalej napríklad obsahuje kyselinu dokosahexaénovú, ktorá je potrebná pre správny vývoj nervov a oka, podporuje pamäť a správny mentálny vývoj predovšetkým v prvých rokoch života. Konopné semienko obsahuje aj vzácnu gama-linolénovú kyselinu, ktorá v tele udržuje hormonálnu rovnováhu.

Konopný olej urýchľuje metabolizmus a zabraňuje nadbytočnému ukladaniu tuku do zásob, znižuje hladinu cholesterolupodporuje funkcie pečene.

Pri pravidelnom používaní konopného oleja natieraním na kožu sa významne znižuje jej suchosť a jeho antioxidačné a protizápalové vlastnosti chránia pokožku pred stárnutím, tieto účinky tiež pomáhajú pri rôznych ochoreniach kože, hojení rán a popálenín. Konopný olej obsahuje aj veľké množstvo vitamínov (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E) a minerálov (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík a zinok).

Doporučuje sa užívať 1 až 2 polievkové lyžice konopného oleja denne, najlepšie nalačno. Preventívne je dobré zaradiť ho do každodenného jedálneho lístka pre použitie v studenej kuchyni.

Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy.

F TR HEMP
Shopping Cart